31 січня 2024 року на базі закладу дошкільної освіти «Журавлик» було проведено семінар-практикум для директорів, вихователів-методистів та вихователів Миколаївської територіальної громади з теми «Виховання дошкільників на основі цінностей українського народу”

Метою семінару-практикуму стало:

– створення простору для обміну досвідом між закладами дошкільної освіти;

– підвищення рівня теоретичної підготовки педагогів щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення;

підвищення фахової майстерності педагогічних працівників;

– розширення знань педагогів щодо принципів, методів, прийомів і форм роботи з дітьми з основних напрямів патріотичного виховання;

– формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, державної мови, пісні, народних звичаїв, традицій, свят, народних промислів та ремесл, символів, які мають великий пізнавально-виховний потенціал.

Учасники семінару-практикуму вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять про загиблих захисників з Миколаївської громади.

Відкрила семінар з вітальним словом директор ЗДО «Журавлик», Наталя ПРИШЛЯК, яка презентувала інноваційні методи та форми, їх використання в освітній роботі. Наголосила на необхідності систематично спрямовувати свою педагогічну діяльність на формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, оптимістично та патріотично налаштованої особистості.

Вихователями старших груп, Галиною БАШНЯК та Василиною РУСИНИК, проведено показовий «Патріотичний батл», на якому учасники заходу мали можливість ознайомитись з культурними і матеріальними цінностями родини і народу та з формами роботи щодо формування патріотичних почуттів засобами народознавства. А сюрпризним моментом для учасників освітнього процесу став національний герой Пес Патрон.

Мар’яна ЛУТЧИН, молодий та креативний вихователь, творчо презентувала авторську гумореску «День навпаки», в якій показала один день з життя вихователя. Практичний психолог ЗДО, Оксана ПАКІЖ, провела мозковий штурм «Я люблю Україну», де учасники мали змогу дізнатися багато цікавих фактів. А вчитель-логопед, Світлана МАЛАНЧУК, продемонструвала авторську методику для автоматизації звуків, вправа – римівка «Все буде Україна».

На завершення зустрічі, вихователем-методистом ЗДО «Журавлик», Мар’яною СТИЦИШИН, проведено майстер-клас щодо використання нетрадиційних засобів та методів на заняттях з художньо-естетичної лінії розвитку. Приємним моментом заходу стало музичне вітання від працівників садочку та можливість проявити свою креативність і виразити емоції малюючи на пісочному столі-планшеті.

Начальник відділу освіти молоді та спорту, Андрій СТАРОВЕЦЬКИЙ, вручив ПОДЯКУ Міністерства освіти і науки України директору, Наталі ПРИШЛЯК, за ініціативу та наполегливість, високий професіоналізм, сумлінне виконання службових обов’язків та вагомий особистий внесок у розвиток сфери освіти і науки України.

Обмін досвідом педагогів дошкілля Миколаївської громади – це взаємозбагачення, яке допомагає удосконалити свою професійну майстерність. Семінар-практикум став своєрідним майданчиком для розв’язання спільних освітніх питань.