Конституційний процес в Україні

          04 червня 2020 року в актовій залі відділу освіти відбулася зустріч начальника відділу освіти О.І.Леховича з істориками району «Конституційний процес в Україні». Олег Іванович констатував, що повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, вищої і післядипломної освіти.

         Голова МО учителів суспільно-гуманітарного циклу В.А.Свистун наголосила на історичних передумовах розвитку конституційного процесу в Україні,що сягають часів Київської Русі і біля його витоків лежить збірка стародавнього українського права «Руська Правда», а також відомі науковому світові пізніші історичні пам’ятки правової культури України — «Литовські статути», акти періоду козацької держави Богдана Хмельницького «Березневі статті».

      Кандидат історичних наук, історик  Я.Б.Папуга доповнив, що Конституці́йний процес в Україні — це послідовний, історично обумовлений процес формування українського конституціоналізму, що становить собою триваючу конституційну реформу.

     Методист РМК Т.Я.Лутчин підсумувала, що всі свідомі громадяни України і, зокрема учителі та учні ЗЗСО, ЗДО, ЗПО району, обов’язково цьогоріч вшанують річницю прийняття чинної Конституції України,  ухваленої 28 червня1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання.