Краєзнавча екскурсія гімназистів

29 травня учні 2(6)-А класу разом із класним керівником Змроць Г.М. та станичним Миколаївської станиці НСОУ Пласт Гнатівим М.О.  здійснили екскурсійний похід в урочище Лиса (Чорна) Гора, що знаходиться в північній околиці міста Миколаєва. За інформацією Гнатіва М.О., ці тунелі – залишки язичницьких печерних храмів, які існували тут ще за часів білих хорватів. Висічені вони були, ймовірно, десь у VIII столітті у скелях вапняково-піщаного походження.

Діти побачили фантастичне видовище, коли опинилися  в печерах. Інша реальність. Наче потрапили в пісковий годинник, де знаходиться кілька паралельних тунелів.

Гімназисти побачили центральний печерний комплекс, який складається із 7 залів різних довжин, з’єднаних між собою дивним розміщенням коридорів – проходів, в яких є наскрізний прохід. Ці скельні об’єкти повернуті фасадами до півдня. Перед входами до них розміщені штучно споруджені подвір’я, насипані з каменю, видобутого під час спорудження залів. 
Таких печерних комплексів насправді на схилі Лисої гори аж три, частина з них на сьогодні вже поруйнована та важкодоступна.

Наприкінці діти подякували станичному Гнатіву М.О. за цікаву та пізнавальну розповідь